Dożynki Ogólnokrajowe 2017

DOŻYNKI OGÓLNOKRAJOWE 2017
W dniach 2-3 września 2017  w Częstochowie uczestniczyliśmy w Krajowej Wystawie Rolniczej, która tradycyjnie towarzyszyła Dożynkom Jasnogórskim. W Dożynkach uczestniczyli Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz, po raz pierwszy, przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na czele z Witoldem Stroblem, Dyrektorem Generalnym i Andrzejem Sutkowskim, Zastępcą Dyrektora Generalnego.

Tegoroczne Dożynki miały szczególny charakter, ponieważ odbyły się w roku jubileuszu 300- lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Podczas dożynek po raz pierwszy swoje stoisko zaprezentował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa- KOWR. Razem z KOWR zaprezentowało się 41 spółek hodowli zwierząt oraz roślin, wśród spółek nie zabrakło naszej- Ośrodka Hodowli Zarodowej „Głogówek” Sp. z o.o. Stoiska spółek odwiedzili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Podsekretarz Stanu Ryszard Zarudzki z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

więcej na:
http://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/swieto-plonow-na-jasnej-gorze 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter